Grzegorz

  Obraz5

 Wspólne pielgrzymowanie do Maryi 02-12.08.2017 już za nami

„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49) to tegoroczne hasło naszej grupy, która odpowiadając na wezwanie Papieża Franciszka z zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, zeszła z kanapy, włożyła sandały i z uwielbieniem podążała do Maryi naszej Matki ! Pielgrzymowaliśmy z radością i zapałem, przeżywając wspólnie razem coś wyjątkowego, niezapomnianego, wierząc, że zaowocuje to trwale w naszym życiu. Poprzez codzienną modlitwę, poranne Lectio Divina, katechezy, poznawanie postaci tegorocznego patrona – św. Brata Alberta, odkrywaliśmy w sobie to co najgłębsze, aby spojrzeć w nowy sposób na otaczający nas świat, na drugiego człowieka. Pragnęliśmy doświadczyć miłości i obecności Boga w naszym sercu i w drugim człowieku, jak Elżbieta, do której przyszła Maryja z pozdrowieniem.

Nasza wspólna sierpniowa wędrówka do Maryi na Jasną Górę już za nami. Wróciliśmy szczęśliwi do naszych domów, rodzin, przyjaciół, miejsc w których żyjemy i pracujemy na co dzień. Ale to co przeżyliśmy na pielgrzymim szlaku zostało w naszych sercach. Chcemy teraz, wpisując się w tegoroczne hasło duszpasterskie „Iść i głosić”, jak wielkie rzeczy uczynił Bóg w naszym życiu, na wzór Maryi, która wyśpiewała Bogu przepiękne Magnificat.

Przewodnikiem naszej Grupy Biało-Zielonej był ks. Krzysztof Osowski, grupa liczyła ok. 70 osób. W grupie pielgrzymowali dzieci, młodzież i dorośli. Najmłodszymi pielgrzymami w grupie były 6 letnie bliźnięta Hania i Kuba, najstarszy pielgrzym liczył 69 lat. Wiele osób z naszej grupy pielgrzymowało po raz pierwszy, ale były wśród nas osoby, dla których była to co najmniej 10 pielgrzymka. Na ostatni etap pielgrzymki i wejście na Jasną Górą dołączyły do nas 2 autokary duchowych pielgrzymów.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólny czas, za wszystkie posługi, których się podjęliście na pielgrzymim szlaku. Bóg zapłać ! 

 Niech wszystkie dobre owoce tego czasu w nas dojrzewają i wydają obfite plony!