•   

  Ekwipunek

   

   Vademecum dla pielgrzymów

  Więcej…  
 • DSC1 0568

   Krótkie wspomnienie naszej pielgrzymki z 2019 roku

  Więcej…  
 • Plakat 2021

   Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania - 02-12.08.2021

  Więcej…  
Utworzono: niedziela, 13, czerwiec 2021 Poprawiono: czwartek, 29, lipiec 2021 Kasia Drukuj E-mail

Plakat 2021

 Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania - 02-12.08.2021

Drodzy Pielgrzymi Grupy Biało-Zielonej!

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią znowu wyruszamy na pielgrzymi szlak !!! :)

Przed nami 39.Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przewodnikiem naszej Grupy Biało-Zielonej jest ks. Wojciech Oleśków, który kieruje do każdego z Was osobiste zaproszenie:

 

zdjęcie ks. Wojtek 2

"Bardzo serdecznie zapraszam na pielgrzymi szlak do Częstochowy. W tym roku hasłem pielgrzymki są słowa kardynała Wyszyńskiego: „Wszystko postawiłem na Maryję”. Prymas z więzienia pisał do generała zakonu paulinów: „Tak mocno wierzę w to, że Opatrzność dała Polsce dodatkową pomoc, wiążącą Naród w trudnych chwilach. Jasna Góra jest tą ostatnią deską ratunku dla Narodu. Występuje w sposób szczególnie widoczny wtedy, gdy jest ciężko i gdy już znikąd, zda się nie widać ratunku”. Niech te słowa będą dla nas zachętą do wyruszenia w drogę, aby jeszcze bardziej przybliżyć się do Boga. Maryja jako ta, która zachowywała wszystkie Słowa w swoim sercu jest dla nas przewodniczką do odkrycia tego kim jest Jezus w naszym życiu. Dla mnie również będzie to powrót do pielgrzymowania na Jasną Górę, z czego się bardzo cieszę i Was do tego zachęcam.”

Ks. Wojciech Oleśków

 

Zapisy i wpłaty na tegoroczną pielgrzymkę trwają do dnia 25.07.2021.  

Ze względów organizacyjnych, prosimy o nieodkładanie zapisów na ostatnią chwilę.

 

Koszty pielgrzymki:

Koszt pielgrzymki: 250 zł.,
Dzieci w wieku 0-6: 0 zł,
Dzieci w wieku 7-10: 125 zł.,
Koszt powrotu autokarem: 80 zł.

Jeżeli bierzesz udział tylko w kilku dniach pielgrzymki, opłaty są następujące:
Koszt stały: 20 zł. oraz 25 zł. za każdy jeden dzień uczestniczenia w pielgrzymce.

Warunkiem skutecznego zapisania się na pielgrzymkę jest:

1) wypełnienie formularza dostępnego TUTAJ. Podczas rejestracji w formularzu należy wybrać grupę, w której chcemy pielgrzymować, czyli  w naszym przypadku wybieramy opcję: grupa biało-zielona i zielona (z parafii pw. św. Józefa). 

2) przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres mailowy naszego przewodnika, tj.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Podczas dokonywania przelewu proszę koniecznie o poprawne podanie tytułu przelewu zgodnie z wymaganiami, tj. Pielgrzymka, imię i nazwisko oraz nazwa grupy. 

Dane do przelewu:

58 9673 0007 0000 0300 4864 0001 - Bank Spółdzielczy w Kożuchowie
Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika
Kard. St. Wyszyńskiego 1, Nowa Sól
W tytule prosimy wpisać: Pielgrzymka, imię i nazwisko, nazwa grupy.

3) pobranie "Karty zgłoszeniowej Covid", dostępnej TUTAJ, wydrukowanie i podpisanie. Podpisaną kartę należy przesłać na adres przewodnika grupy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przekazać przewodnikowi grupy najpóźniej w dniu rozpoczęcia pielgrzymki, przed jej rozpoczęciem.

4) osoby niepełnoletnie zobligowane są do dostarczenia do przewodnika grupy, podpisanej zgody na uczestnictwo w pielgrzymce, przez swojego rodzica/opiekuna prawnego. Wzór oświadczenia dla nieletnich do lat 15 można pobrać TUTAJ, wzór oświadczenia dla nieletnich w wieku 16-18 lat można pobrać TUTAJ i przesłać podpisany skan dokumentu na adres przewodnika grupy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Informacje dodatkowe: Kasia, nr tel. 505 934 119 (po 16-ej, sms cały dzień).

Regulamin, trasa i inne informacje dostępne są na oficjalnej stronie pielgrzymki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: pielgrzymka.zgora.pl oraz FB: Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę | Facebook

 

Spotkanie organizacyjne: 31.07.2021 o godz. 19.30 w kościele św. Józefa Oblubieńca, ul. Prosta 47.

Wymarsz pielgrzymki: 02.08 godz. 6.00 Msza św. w konkatedrze (parafia św. Jadwigi, ul. Mickiewicza 14). Pakowanie bagaży od godz. 5.00 do godz. 5.50, autobus będzie podstawiony na parkingu przy księgarni św. Antoniego, pl. Powstańców Wlkp 2. W tym roku jest jeden autokar dla wszystkich grup. Proszę pamiętać o oznaczeniu swojego bagażu biało-zielonymi wstążeczkami w celu szybszej identyfikacji bagażu.