Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Oktawę

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Oktawa

31 marca 2023

Dziękujemy parafianom i wszystkim gościom za wspólną liturgię.

  1. Kochani! Z okazji Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy złożyć Wam wszystkim, najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstanie naszego Pana przeniknie całe Wasze życie wnosząc w nie obfite błogosławieństwo, pokój i paschalną radość. Radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. Jego łaska niech będzie dla Was siłą do kroczenia za Nim!
  2. Dziś nie ma Mszy św. o g. 7.30, 14.00 i 20.00. Jutro Msze o g.7.30, 9.00,10.30, 12.00 i 18.30
  3. Biuro Parafii w tym tygodniu czynne we wtorek i sobotę od g. 19.00 do 20.00.
  4. Adoracja w ciszy od wtorku do piątku od g. 17.30 do Mszy wieczornej. Codziennie o 18.15 nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.
  5. W najbliższy piątek, z racji trwającej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek nabożeństwo pokutne od 17.30. Nabożeństwo wynagradzające i różaniec w sobotę po Mszy Świętej o g. 8.00.
  7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie ona Tydzień Miłosierdzia i odbędzie się zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.
  8. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g. 14.00 w kościele.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Portugalii szlakiem portugalskich perełek: Lizbona, Fatima, Porto i inne. Termin 06.09 d0 13.09.2024. Koszt: 1990 PLN i 590 EUR. Zapisy u ks. Proboszcza.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji świątecznej, Służbie Liturgicznej oraz scholi i paniom organistkom za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego oraz procesji rezurekcyjnej. Szczególne podziękowania kierujemy do harcerzy, którzy pełnili wartę przy Grobie Pańskim.

Dziękujemy także księżom Leszkowi, Jerzemu i Eligiuszowi za wspólną modlitwę

Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne a także za zamawiane Msze Święte. Zachęcamy do lektury świątecznych numerów prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy błogosławionego tygodnia oraz opieki Matki Bożej i Św. Józefa.

Ks. Grzegorz Słapek – proboszcz
Ks. Tomasz Westfal i Ks. Tomasz Nowicki – wikariusze
Ks. Piotr Bartoszek – duszpasterz akademicki

 

stat4u