Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą

VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2023

Dziękujemy parafianom i wszystkim gościom za wspólną liturgię.

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji i wpisania się do Księgi Trzeźwości.
 2. Z radością informujemy, że od 1 lutego br., na mocy dekretu Biskupa Diecezjalnego, posługę kapelana w naszym hospicjum rozpoczął ks. kan. Jerzy Gałązka, któremu życzymy wielu łask, siły i radości z pełnionej posługi.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji małżeństw i świętości rodzin – w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
 4. Biuro Parafii czynne w poniedziałek, wtorek i sobotę od g. 19.00 do 20.00. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny. 
 5. Spowiedź święta codziennie przed Mszą Świętą. 
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek, wtorek i czwartek od g. 17.30 do Mszy św. wieczornej.
 7. Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem odbędą się w naszym kościele o g. 7.00, 9.00, 17.00, 18.30 i 20.00. W środę odbędzie się zbiórka do puszki na pomoc Ukrainie. Pamiętajmy też o zachowaniu w tym dniu postu ścisłego i abstynencji.
 8. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o g. 17.00 dla dzieci i o 18.00 dla wszystkich wiernych, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 17.30. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w salce obok zakrystii.
 10. Dziękujemy za troskę o nasz kościół, także za ofiary złożone dziś na tacę, wpłacane na konto parafialne oraz za zamawiane Msze Święte. Dzisiaj zbiórka do puszki na potrzeby hospicjów. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu.
 11. Trwa czas rozliczeń podatkowych za 2023 rok, dlatego, tak jak każdego roku, zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na nasze hospicjum. Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy błogosławionego tygodnia oraz opieki Matki Bożej i Św. Józefa.

Ks. Grzegorz Słapek – proboszcz
Ks. Tomasz Westfal i Ks. Tomasz Nowicki – wikariusze
Ks. Piotr Bartoszek – duszpasterz akademicki

 

stat4u