Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą

XXIV Niedziela Zwykła

17 września 2023

Dziękujemy parafianom i wszystkim gościom za wspólną liturgię.

 1. Dzisiaj 24 niedziela zwykła w ciągu roku. Obchodzimy rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. To także Dzień Sybiraka. Modlimy się o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
 2. Biuro Parafii czynne w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i sobotę od g. 19.00 do g. 20.00.
 3. Okazja do spowiedzi w naszym kościele - codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – od poniedziałku do piątku, od g. 17.30 do Mszy wieczornej.
 5. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, patrona Polski i polskiej młodzieży.
 6. Również w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji jedności małżeństw i świętości rodzin.
 7. Adoracja z medytacją biblijną w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 8. W piątek 22 września swoje imieniny obchodzi wikariusz naszej Parafii ks. Tomasz Westfal. Ks. Tomek katechizuje w SP nr 2. Opiekuje się duszpastersko Liturgiczną Służbą Ołtarza, Oazą Dzieci Bożych i młodzieżową, Odnową w Duchu Świętym oraz grupą pielgrzymkową Biało – Zieloną. Jest także Dekanalnym Duszpasterzem młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta w piątek o 18.30.
 9. Pierwsze spotkanie dla dzieci z klas trzecich SP i ich rodziców, inicjujące przygotowania do I Komunii Świętej , odbędzie się w przyszłą niedzielę 24 września podczas Mszy św. o g. 14.00. Rozdane będą wówczas deklaracje dotyczące udziału w przygotowaniach do I Komunii, którą będziemy przeżywać w I i II sobotę maja 2024 r. (tj. 4 i 11 maja przyszłego roku).
 10. Katechizacja przedmałżeńska czyli tzw. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej Parafii w dniach od 2 do 6 października. Rozpoczęcie w poniedziałek, 2 października Mszą św. o g. 18.30 a następnie nauka w kawiarni „Pod Aniołami”.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Rokitna na spotkanie diecezjalne Róż Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę 7 października. Koszt 50 zł, zapisy u p. Marii Hebdzyńskiej lub w zakrystii.

  Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne a także za zamawiane Msze Święte. Zachęcamy do lektury nowych numerów prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy błogosławionego tygodnia oraz opieki Matki Bożej i Św. Józefa.

Ks. Grzegorz Słapek – proboszcz
Ks. Tomasz Westfal i Ks. Tomasz Nowicki – wikariusze
Ks. Piotr Bartoszek – duszpasterz akademicki

 

stat4u