Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą

XXV Niedziela Zwykła

18 września 2022

Dziękujemy parafianom i wszystkim gościom za wspólną liturgię.

   1. Dziś 25 niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Jest to także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
   2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji jedności małżeństw i świętości rodzin, w poniedziałek, 19 września, po Mszy św. wieczornej.
   3. Rodziców pragnących zapisać swoje dzieci na przygotowanie do I Komunii Świętej zapraszamy w środę, 21 września na Mszę św. wieczorną i na spotkanie w kościele.
   4. W czwartek 22 września, swoje imieniny obchodzi wikariusz naszej Parafii, ks. Tomasz Westfal. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. w intencji Solenizanta w czwartek o 18.30.
   5. Wspólnota Pustynia w Mieście zaprasza na Nieszpory w intencji naszego miasta, które będą celebrowane w naszym kościele w sobotę 24 września po Mszy świętej wieczornej o 19:15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do modlitwy.
   6. MOPS w Zielonej Górze organizuje kampanię społeczną i poszukuje rodzin zastępczych dla dzieci.
   7. Biuro Parafii czynne w poniedziałek, wtorek i sobotę od g. 19.00 do 20.00. W sprawach nagłych, o każdej porze. Spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą św.
   8. Zapraszamy na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Rokitna w sobotę 1 października. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
   9. Bardzo dziękujemy za troskę o kościół parafialny i istniejące przy nim dzieła oraz za ofiary złożone na tacę i za zamawiane Msze Święte. Możemy dziś także złożyć ofiarę do puszki na KUL i IFT w Zielonej Górze. Bóg zapłać.

Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów tygodników „Niedziela” , dziś również z dodatkiem p.t. „Bliżej życia z wiarą”, w cenie 10 zł i „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

Dziękując za wyrazy wszelkiej życzliwości i dar modlitwy, życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitości łask i błogosławionego tygodnia!

Ks. Grzegorz Słapek – proboszcz
Ks. Tomasz Westfal i Ks. Tomasz Nowicki – wikariusze
Ks. Piotr Bartoszek – duszpasterz akademicki

 

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA DLA OSÓB

Parafia św. Jadwigi w Zielonej Górze (Konkatedra) zaprasza na spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sytuacji nadzwyczajnej dla osób dorosłych, które odbywać się będą zawsze w piątek o godz. 19.00 w kościele.

STUDIA PODYPLOMOWE Z TEOLOGII

Zbliża się termin zakończenia rekrutacji na podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Studia podyplomowe są odpłatne i trwają cztery semestry. Przeznaczone są one wyłącznie dla osób posiadających przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne, a więc de facto dla nauczycieli, którzy chcieliby uczyć katechezy jako drugiego przedmiotu.

Rekrutacja podstawowa trwa do 25 września br. Szczegóły na stronie ift.zgora.pl oraz pod numerem telefonu 792 272 754 (Sekretariat IFT).

 

stat4u